KONST / Litografier / Färglitografi 13967206
*
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 18:51:00
1
300 kr
10/5 18:17:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52
-
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:34
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57
*
Dag Peterson
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 18:51:00 | 1 | 300 kr |
10/5 18:17:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52 -
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:34 -
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57